Kalendář akcí

Workshopy se mnou jsou takovým malým a někdy i velkým aromatickým výletem. Konkrétní obsah závisí na daném tématu  a vždy je částečně teoretický a hodně praktický – čichací, někdy i míchací. Zaměřuji se hlavně na použití vůní (éterických olejů a vykuřovadel) k vyladění a zkvalitnění našeho běžného života.

Aromaterapie a vykuřování v praxi

Propojuji účinky a působení aromaterapie (éterických olejů, hydrolátů) s vykuřováním (neboli starobylou aromaterapií). Účastníci si kromě mnoha informací a smyslových podnětů odnesou vytištěná skripta a konkrétní osobní voňavý produkt (pokud je součástí kurzu výroba).

Kurzy malé i velké, soukromé i firemní

Tyto zážitkové a aroma obzory rozšiřující akce pořádám pro jednotlivce i pro firmy. Mám za sebou zkušenost s mini kurzíkem pro jednoho člověka i firemní událost pro 80 lidí najednou.

Naplánované veřejné workshopy najdete na této stránce. Soukromé a firemní akce s potěšením připravím na míru vašim požadavkům. Stačí mi napsat.

Zajímá vás, kdy a kde co dělám? Sjeďte kousek níže… 🙂

Sdílet
Lis
16
So
NOVÝ KURZ! Očista vykuřováním prožitková rituální v Praha, Harmonizační studio Osm
Lis 16 @ 13:00 – 19:00
NOVÝ KURZ! Očista vykuřováním prožitková rituální @ Praha, Harmonizační studio Osm

Nový prožitkový workshop, kde si vše vyzkoušíme v inspirativním klidu a v příjemném prostoru. Navazuje na základní kurz Očista vykuřováním – techniky i vykuřovadla pro očistu prostor a člověka.

Pokud jste již na mém kurzu Očista vykuřováním byli, klidně přijďte i na tenhle. Vše, co už víte, rozvineme! A všem účastníkům předchozího kurzu nabízím SLEVU, workshop pro vás bude za 1200.-.

Přihlášky: dobrevune@gmail.com nebo jako zprávu přes kontaktní formulář tady na stránce (prosím uveďte termín kurzu). Po přihlášení zašlu údaje pro platbu na účet.

V ceně kurzu:
občerstvení, skripta s recepty, malý vykuřovací dárek, očistný rituál pro každého účastníka.

Přála jsem si vytvořit kurz, kde bude dost místa, času, klidu. Na hledání, testování, nacházení a čištění. Součástí bude meditace, praktický očistný rituál, vytvoření vlastní směsi. Zkusíme také očistnou sílu soli a vody. S tématem si budeme trochu hrát nikoli však zahrávat!

Děkuji za váš zájem a těším se! Ráda zodpovím vaše případné otázky k náplni workshopu.

 

Sdílet
Lis
18
Po
Myrhy a kadidla – ženská a mužská energie vůní v Brno
Lis 18 @ 17:00 – 20:30
Myrhy a kadidla - ženská a mužská energie vůní @ Brno

Praktický „čichací“ workshop nejen pro milovníky a milovnice kadidel.

Ve třech hodinách se pověnujeme vykuřovadlům, ale i aromaterapii. Tentokrát hlavně úhlem pohledu dámského a pánského vyzařování. Zakusíme obou aromatických polarit a taky je spolu zkusíme mysticky smíchat. Probereme to ženské a mužské v nás i okolo nás. Zabrousíme na Východ a nastíníme i osvětlíme principy jinu a jangu. Nic není jen černobílé, nic není jen Anima nebo Animus…

V ceně skripta a vzorek myrhy a kadidla dle vlastního výběru.

Myrha x kadidlo, šalvěj x pelyněk, ale třeba taky mateřídouška x tymián nebo levandule x rozmarýn… Cítíte, o čem mluvím? CÍTÍTE?
A v tom našem dnešním světě je to navíc všechno nějak zvláštně pomíchané. Tak se na to společně mrknem a trochu si k tomu čichnem!

Odnesete si smíchanou (nebo ne, to, jak budete chtít) vykuřovací směs z myrhy a kadidla. Vykuřovadla i potřeby k vykuřování bude možné na místě zakoupit.

Sdílet
Lis
22
Skrze úklid poznám sebe – zážitkový kurz v Praha
Lis 22 @ 17:30 – 19:30

Aneb měj ráda sebe, měj ráda svůj domov…

Na tento kurz jsem byla přizvána organizátorkou. Patří mi jeden z 7 večerů. Cena 1900.- je za všech 7 setkání.

Můj díl bude o energetické očistě prostoru i těla s použitím vykuřovadel. Vypadá to moc zajímavou akci.

Sdílet
Lis
25
Po
Zima na vlně vonného dýmu v Brně v Literární čajovna Skleněná louka
Lis 25 @ 17:00 – 20:00
Zima na vlně vonného dýmu v Brně @ Literární čajovna Skleněná louka

Praktický kurz vykuřování a přípravy vykuřovacích směsí pro následující období roku.

Zimní čas je ideální dobou pro vykuřování. Bylo tomu tak kdysi, je tomu tak i dnes. A my se k tradičním kouřovým rituálům můžeme vrátit. Mají totiž své opodstatnění, které v mnoha případech dokládá i současná věda. Zimní vůně nekončí františkem a purpurou, byť ty jsou ve své pravé a přírodní podobě základem…

Advent, zimní slunovrat, Vánoce, 12 kouřových nocí, Tři králové, Hromnice… Jak o těchto událostech využívali sílu rostlin naši předci? Čím a jak vykuřovali? A proč to vlastě dělali? No a co my s tím dneska? K odpovědím nejen na tyto otázky se „pročicháme“ během kurzu. A odnesete si svou vlastní vykuřovací směs.

Součástí kurzu je testování vybraných druhů vykuřovadel „na vlastní nos“, konkrétní ukázky, jak s nimi pracovat včetně různých „vychytávek“. Každý účastník dostane písemné materiály pro vlastní praxi.

Žijeme v multikulturním a propojeném světě, takže nezůstane jenom u místních rostlin, ale budeme i cestovat za vykuřovadly různých zemí a světadílů. Vždy si však řekneme, co se v nadcházejícím období dá sbírat v českých luzích a hájích i jak toho využít ku prospěchu.

Tento workshop je součástí cyklu praktických zážitkových workshopů vykuřování ROKEM NA VLNĚ VONNÝCH DÝMŮ.

Jedná se o cyklus 4 setkání v průběhu roku, kdy se na vlně vůní sladíme s aktuálním obdobím cyklu přírody. Připomeneme si tradiční svátky i rituály spojené s rostlinami. A to hlavně prostřednictvím vykuřovadel a jejich působení na naše tělo, duši či prostor kolem nás.

Další setkání:

❋ Jaro, Léto, Podzim na vlně vonných dýmů budou vypsány.

❋ Cyklus doplňují další 3 praktické kurzy – Dušičkování, Purpurování a Čaro vonění!

Sdílet
Lis
27
St
Purpurování v Kosmetika hrou Praha
Lis 27 @ 17:00 – 20:30
Purpurování @ Kosmetika hrou Praha

Purpura – tradiční vánoční směs k vykuřovaní. Nemyslím ale tu z drogerie za 19.90Kč, co vypadá, jakoby do ní někdo ořezal barevné pastelky…

Výroba vlastní variace na tradiční vykuřovací směs. Dnes ji známe pod názvem „Purpura“, dříve se nazývala „Vonička“. Bylinky do ní se sbíraly v průběhu roku, aby byly rituálně využity pro ochranu a očistu v období okolo zimního slunovratu.

Cena: 750.- Kč. Po přihlášení zašlu údaje pro platbu na účet.
Omezený počet účastníků! V ceně materiál, skripta, speciální obal.

Co nás čeká:
• O téhle krásné tradici si povyprávíme
• Očicháme výběr bylinek, které lze použít
• Inspirujete se třeba pro další rok a příště už si ji sami nasbíráte
• Každý si namíchá vlastní variaci směsi a tu si i odnese domů
• Možná zkusíme i bylinkovou meditaci a naladění se pro nastávající období
• Otestujeme i běžně prodávanou purpuru z drogerie, ale tu už asi nikdy chtít nebudete…

Sdílet
Lis
30
So
Zimní vykuřování v Praze v KMC Knoflík
Lis 30 @ 13:00 – 19:00
Zimní vykuřování v Praze @ KMC Knoflík

NOVÝ odpolední kurz!

Chladnější a tmavší polovina roku je ideálním časem pro vykuřování, kdysi i dnes. Pokud se ještě s vykuřováním dobře neznáte, případně si nejste jistí, co a jak správně vykuřovat, mám pro vás tento workshop.

V ceně kurzu dostanete i obsáhlá skripta, dáreček, občerstvení a odnesete si vlastní namíchanou vykuřovací směs. Po přihlášení zašlu údaje pro platbu na účet. Omezený počet účastníků!

Podělím se s vámi o mé poznatky z 15leté vykuřovací praxe. Velký prostor pro vaše dotazy a potřeby.

Praktický kurz vás provede zimním časem, tradicemi našich předků spojených s vykuřováním a nabídne vůně prověřené staletími. Přidávám také mnoho zkušeností ze současnosti, z mojí praxe i z mého okolí, jak pravidelné používání vykuřování v zimě zlepšilo zdravotní stav i odolnost vůči různým epidemiím.

V teoretické části projdeme zimní události, při nichž se vykuřovalo, řekneme si proč, jak a co. Seznámíte se s profily vhodných bylin, dřev a pryskyřic včetně jejich historického a etnobotanického pozadí.

V praktické části otestujeme přibližně 20 „zimních“ vykuřovadel naživo. Na co konkrtétně se můžete těšit? Borovice a další jehličnany, kadidla, jalovce, cedry a mnoho dalších. Kromě čichání a testování si každý účastník namíchá svou vlastní rituální směs dnes zvanou „Purpura“. Ta se pálila v době zimního slunovratu a rituálně sbírala v době slunovratu letního.

Zkusíte si několik typů vykuřování od nejjemnějších, nejjednodušších až po intenzivní (ale mimořádně účinné) vykuřování na uhlíku.

Workshop je rozdělen do 5 bloků, teoretické a praktické části se střídají. Jeden z bloků bude věnován očistě dýmem s praktickou ukázkou i doporučením pro vaši pozdější praxi. Další bude o zdravotních benefitech vykuřování s odkazy do minulosti i tipy pro dnešní dobu. V jednom bloku se budeme věnovat také duchovnímu významu vykuřování a působení vykuřovadel na energetický systém člověka.

Děkuji za váš zájem a těším se!

O mě

Ohlasy na můj kurz vykuřování

 

Sdílet
Pro
2
Po
Zima na vlně vonného dýmu v Praze v Kosmetika hrou Praha
Pro 2 @ 17:00 – 20:00
Zima na vlně vonného dýmu v Praze @ Kosmetika hrou Praha

Praktický kurz vykuřování a přípravy vykuřovacích směsí

Zimní čas je ideální dobou pro vykuřování. Bylo tomu tak kdysi, je tomu tak i dnes. A my se k tradičním kouřovým rituálům můžeme vrátit. Mají totiž své opodstatnění, které v mnoha případech dokládá i současná věda. Zimní vůně nekončí františkem a purpurou, byť ty jsou ve své pravé a přírodní podobě základem…

Advent, zimní slunovrat, Vánoce, 12 kouřových nocí, Tři králové, Hromnice… Jak o těchto událostech využívali sílu rostlin naši předci? Čím a jak vykuřovali? A proč to vlastě dělali? No a co my s tím dneska? K odpovědím nejen na tyto otázky se „pročicháme“ během kurzu. A odnesete si svou vlastní vykuřovací směs.

Součástí kurzu je testování vybraných druhů vykuřovadel „na vlastní nos“, konkrétní ukázky, jak s nimi pracovat včetně různých „vychytávek“. Každý účastník dostane písemné materiály pro vlastní praxi.

Žijeme v multikulturním a propojeném světě, takže nezůstane jenom u místních rostlin, ale budeme i cestovat za vykuřovadly různých zemí a světadílů. Vždy si však řekneme, co se v nadcházejícím období dá sbírat v českých luzích a hájích i jak toho využít ku prospěchu.

Tento workshop je součástí cyklu praktických zážitkových workshopů vykuřování ROKEM NA VLNĚ VONNÝCH DÝMŮ.

Jedná se o cyklus 4 setkání v průběhu roku, kdy se na vlně vůní sladíme s aktuálním obdobím cyklu přírody. Připomeneme si tradiční svátky i rituály spojené s rostlinami. A to hlavně prostřednictvím vykuřovadel a jejich působení na naše tělo, duši či prostor kolem nás.

Termíny dalších setkání:

❋ Jaro na vlně vonných dýmů 17.3.2020

❋ Léto na vlně vonných dýmů 9.6.2020

❋ Podzim bude vypsán.

❋ A můžete navštivit také doplňkové workshopy Čaro vonění, Dušičkování a Purpurování.

Sdílet
Pro
9
Po
Zima na vlně vonného dýmu v Plzeň
Pro 9 @ 17:00 – 20:00
Zima na vlně vonného dýmu @ Plzeň

Praktický kurz vykuřování a přípravy vykuřovacích směsí

Zimní čas je ideální dobou pro vykuřování. Bylo tomu tak kdysi, je tomu tak i dnes. A my se k tradičním kouřovým rituálům můžeme vrátit. Mají totiž své opodstatnění, které v mnoha případech dokládá i současná věda. Zimní vůně nekončí františkem a purpurou, byť ty jsou ve své pravé a přírodní podobě základem…

Advent, zimní slunovrat, Vánoce, 12 kouřových nocí, Tři králové, Hromnice… Jak o těchto událostech využívali sílu rostlin naši předci? Čím a jak vykuřovali? A proč to vlastě dělali? No a co my s tím dneska? K odpovědím nejen na tyto otázky se „pročicháme“ během kurzu. A odnesete si svou vlastní vykuřovací směs.

Součástí kurzu je testování vybraných druhů vykuřovadel „na vlastní nos“, konkrétní ukázky, jak s nimi pracovat včetně různých „vychytávek“. Každý účastník dostane písemné materiály pro vlastní praxi. Zkusíme vytvořit speciální sváteční směs pro dané období.

Žijeme v multikulturním a propojeném světě, takže nezůstane jenom u místních rostlin, ale budeme i cestovat za vykuřovadly různých zemí a světadílů. Vždy si však řekneme, co se v nadcházejícím období dá sbírat v českých luzích a hájích i jak toho využít ku prospěchu.

Tento workshop je součástí cyklu praktických zážitkových workshopů vykuřování CELÝM ROKEM NA VLNĚ VONNÝCH DÝMŮ.

Jedná se o cyklus 4 setkání v průběhu roku, kdy se na vlně vůní sladíme s aktuálním obdobím cyklu přírody. Připomeneme si tradiční svátky i rituály spojené s rostlinami. A to hlavně prostřednictvím vykuřovadel a jejich působení na naše tělo, duši či prostor kolem nás.

Sdílet
Pro
16
Po
Purpurování v Brno
Pro 16 @ 17:00 – 20:30
Purpurování @ Brno

Purpura – tradiční vánoční směs k vykuřovaní. Nemyslím ale tu z drogerie za 19.90Kč, co vypadá, jakoby do ní někdo ořezal barevné pastelky…
Výroba vlastní variace na tradiční vykuřovací směs. Dnes ji známe pod názvem „Purpura“, dříve se nazývala „Vonička“. Bylinky do ní se sbíraly v průběhu roku, aby byly rituálně využity pro ochranu a očistu v období okolo zimního slunovratu.

Po přihlášení zašlu údaje pro platbu na účet.
Omezený počet účastníků! V ceně materiál, skripta, speciální obal.

Co nás čeká:
• O téhle krásné tradici si povyprávíme
• Očicháme výběr bylinek, které lze použít
• Inspirujete se třeba pro další rok a příště už si ji sami nasbíráte
• Každý si namíchá vlastní variaci směsi a tu si i odnese domů
• Možná zkusíme i bylinkovou meditaci a naladění se pro nastávající období
• Otestujeme i běžně prodávanou purpuru z drogerie, ale tu už asi nikdy chtít nebudete…

Sdílet
Bře
17
Út
Jaro na vlně vonného dýmu v Kosmetika hrou Praha
Bře 17 @ 17:00 – 20:00
Jaro na vlně vonného dýmu @ Kosmetika hrou Praha

Praktický kurz vykuřování a přípravy vykuřovacích směsí

Jaro je časem doplnění energie a očisty. Dobou, kdy Příroda nabírá obrátky v růstu a rozkvětu. Jarní svátky a rituály oslavují konec zimy a znovuzrození života v Přírodě. Pojďme společně využít této silné energie.

Velikonoce, Svatojakubská noc a 1. máj, Letnice, Svatojánská noc… Jak o těchto událostech využívali sílu rostlin naši předci? Čím a jak vykuřovali? A proč to vlastě dělali? No a co my s tím dneska? K odpovědím nejen na tyto otázky se „pročicháme“ během kurzu. A odnesete si svou vlastní vykuřovací směs.

Součástí kurzu je testování vybraných druhů vykuřovadel „na vlastní nos“, konkrétní ukázky, jak s nimi pracovat včetně různých „vychytávek“. Každý účastník dostane písemné materiály pro vlastní praxi. Zkusíme vytvořit speciální sváteční směs pro dané období a tu si také každý odnese domů s sebou.

Žijeme v multikulturním a propojeném světě, takže nezůstane jenom u místních rostlin, ale budeme i cestovat za vykuřovadly různých zemí a světadílů. Vždy si však řekneme, co se v nadcházejícím období dá sbírat v českých luzích a hájích i jak toho využít ku prospěchu.

Tento workshop je součástí cyklu praktických zážitkových workshopů vykuřování CELÝM ROKEM NA VLNĚ VONNÝCH DÝMŮ.

Jedná se o cyklus 4 setkání v průběhu roku, kdy se na vlně vůní sladíme s aktuálním obdobím cyklu přírody. Připomeneme si tradiční svátky i rituály spojené s rostlinami. A to hlavně prostřednictvím vykuřovadel a jejich působení na naše tělo, duši či prostor kolem nás.

Termíny dalších setkání.
❋ Léto na vlně vonných dýmů 9. 6. 2020
❋ Podzim a Zima na vlně vonných dýmů budou vypsány

❋ Cyklus doplňují 3 speciální kurzy navíc – Čaro vonění, Dušičkování a Purpurování. Na všechny jste zváni.

Sdílet