Kalendář akcí

Workshopy se mnou jsou takovým malým a někdy i velkým aromatickým výletem. Konkrétní obsah závisí na daném tématu  a vždy je částečně teoretický a hodně praktický – čichací, někdy i míchací. Zaměřuji se hlavně na použití vůní (éterických olejů a vykuřovadel) k vyladění a zkvalitnění našeho běžného života.

Aromaterapie a vykuřování v praxi

Propojuji účinky a působení aromaterapie (éterických olejů, hydrolátů) s vykuřováním (neboli starobylou aromaterapií). Účastníci si kromě mnoha informací a smyslových podnětů odnesou vytištěná skripta a konkrétní osobní voňavý produkt (pokud je součástí kurzu výroba).

Kurzy malé i velké, soukromé i firemní

Tyto zážitkové a aroma obzory rozšiřující akce pořádám pro jednotlivce i pro firmy. Mám za sebou zkušenost s mini kurzíkem pro jednoho člověka i firemní událost pro 80 lidí najednou.

Naplánované veřejné workshopy najdete na této stránce. Soukromé a firemní akce s potěšením připravím na míru vašim požadavkům. Stačí mi napsat.

Zajímá vás, kdy a kde co dělám? Sjeďte kousek níže… 🙂

Sdílet
Lis
18
Po
Myrhy a kadidla – ženská a mužská energie vůní v Brno
Lis 18 @ 17:00 – 20:30
Myrhy a kadidla - ženská a mužská energie vůní @ Brno

Praktický „čichací“ workshop nejen pro milovníky a milovnice kadidel.

Ve třech hodinách se pověnujeme vykuřovadlům, ale i aromaterapii. Tentokrát hlavně úhlem pohledu dámského a pánského vyzařování. Zakusíme obou aromatických polarit a taky je spolu zkusíme mysticky smíchat. Probereme to ženské a mužské v nás i okolo nás. Zabrousíme na Východ a nastíníme i osvětlíme principy jinu a jangu. Nic není jen černobílé, nic není jen Anima nebo Animus…

V ceně skripta a vzorek myrhy a kadidla dle vlastního výběru.

Myrha x kadidlo, šalvěj x pelyněk, ale třeba taky mateřídouška x tymián nebo levandule x rozmarýn… Cítíte, o čem mluvím? CÍTÍTE?
A v tom našem dnešním světě je to navíc všechno nějak zvláštně pomíchané. Tak se na to společně mrknem a trochu si k tomu čichnem!

Odnesete si smíchanou (nebo ne, to, jak budete chtít) vykuřovací směs z myrhy a kadidla. Vykuřovadla i potřeby k vykuřování bude možné na místě zakoupit.

Sdílet
Lis
25
Po
Zima na vlně vonného dýmu v Brně v Literární čajovna Skleněná louka
Lis 25 @ 17:00 – 20:00
Zima na vlně vonného dýmu v Brně @ Literární čajovna Skleněná louka

Praktický kurz vykuřování a přípravy vykuřovacích směsí pro následující období roku.

Zimní čas je ideální dobou pro vykuřování. Bylo tomu tak kdysi, je tomu tak i dnes. A my se k tradičním kouřovým rituálům můžeme vrátit. Mají totiž své opodstatnění, které v mnoha případech dokládá i současná věda. Zimní vůně nekončí františkem a purpurou, byť ty jsou ve své pravé a přírodní podobě základem…

Advent, zimní slunovrat, Vánoce, 12 kouřových nocí, Tři králové, Hromnice… Jak o těchto událostech využívali sílu rostlin naši předci? Čím a jak vykuřovali? A proč to vlastě dělali? No a co my s tím dneska? K odpovědím nejen na tyto otázky se „pročicháme“ během kurzu. A odnesete si svou vlastní vykuřovací směs.

Součástí kurzu je testování vybraných druhů vykuřovadel „na vlastní nos“, konkrétní ukázky, jak s nimi pracovat včetně různých „vychytávek“. Každý účastník dostane písemné materiály pro vlastní praxi.

Žijeme v multikulturním a propojeném světě, takže nezůstane jenom u místních rostlin, ale budeme i cestovat za vykuřovadly různých zemí a světadílů. Vždy si však řekneme, co se v nadcházejícím období dá sbírat v českých luzích a hájích i jak toho využít ku prospěchu.

Tento workshop je součástí cyklu praktických zážitkových workshopů vykuřování ROKEM NA VLNĚ VONNÝCH DÝMŮ.

Jedná se o cyklus 4 setkání v průběhu roku, kdy se na vlně vůní sladíme s aktuálním obdobím cyklu přírody. Připomeneme si tradiční svátky i rituály spojené s rostlinami. A to hlavně prostřednictvím vykuřovadel a jejich působení na naše tělo, duši či prostor kolem nás.

Další setkání:

❋ Jaro, Léto, Podzim na vlně vonných dýmů budou vypsány.

❋ Cyklus doplňují další 3 praktické kurzy – Dušičkování, Purpurování a Čaro vonění!

Sdílet
Pro
16
Po
Purpurování v Brno
Pro 16 @ 17:00 – 20:30
Purpurování @ Brno

Purpura – tradiční vánoční směs k vykuřovaní. Nemyslím ale tu z drogerie za 19.90Kč, co vypadá, jakoby do ní někdo ořezal barevné pastelky…
Výroba vlastní variace na tradiční vykuřovací směs. Dnes ji známe pod názvem „Purpura“, dříve se nazývala „Vonička“. Bylinky do ní se sbíraly v průběhu roku, aby byly rituálně využity pro ochranu a očistu v období okolo zimního slunovratu.

Po přihlášení zašlu údaje pro platbu na účet.
Omezený počet účastníků! V ceně materiál, skripta, speciální obal.

Co nás čeká:
• O téhle krásné tradici si povyprávíme
• Očicháme výběr bylinek, které lze použít
• Inspirujete se třeba pro další rok a příště už si ji sami nasbíráte
• Každý si namíchá vlastní variaci směsi a tu si i odnese domů
• Možná zkusíme i bylinkovou meditaci a naladění se pro nastávající období
• Otestujeme i běžně prodávanou purpuru z drogerie, ale tu už asi nikdy chtít nebudete…

Sdílet