Láska, čokoláda, vůně, rituál

Láska, čokoláda, vůně, rituál

Celý článek najdete na blogu Kosmetika hrou. Tady jen ukázka jako pozvání k přečtení.

Chceme-li něco speciálního, posvátného zažít, je potřeba to řádně připravit. A to platí i o kvalitním milování!

Stejně jako patří k lásce čokoláda, tak k ní patří vůně a rituály s nimi spojené. Mnohá biblická moudra se asi trochu překvapivě týkají lásky (ano, i té fyzické) a vůní. A nejen myrha a kadidlo, ale taky skořice, kasie, nard a další vonné ingredience…

Ve všech starověkých kulturách z celého světa najdeme zmínky o afrodiziakálních účincích vůní a jejich rituálním využívání. Kromě různých mastí a olejových parfémů hrají hlavní roli i vykuřovadla.

Egyptská směs Kyphi (zjednodušený recept najdete na konci článku), tradiční arabská kompozice Bakhoor, vzácné indické dřevo bílého santalu, v Číně a Japonsku oblíbené orlářkové dřevo, africké druhy myrhovníků nebo třeba kakaové boby u Aztéků… Jedna vůně plná lásky vedle druhé.

Máte na ně chuť? Cítit je, prožít je, dozvědět se více? A k tomu si namíchat vlastní afrodiziakální kombinaci vonných ingrediencí? Zvu vás na kurz!

Tradičním rituálem bylo nechat vonným dýmem prosytit nahé tělo a vlasy. Jednak člověka krásně provoní, ale částečně pronikne (v podobě molekul) i do těla a tam zapůsobí na naši psychiku. Uvolní, rozradostní, prohřeje. Koneckonců v arabských a afrických zemích to ženy (i muži) dělají dodnes. A vědí proč.

Odkaz na článek

Sdílet