Kurzy

Workshopy / kurzy se mnou jsou takovým malým a někdy i velkým aromatickým výletem. Mám kurzy v on-line podobě i kurzy živé. Konkrétní obsah závisí na daném tématu  a vždy je částečně teoretický a hodně praktický – čichací, mazací někdy i míchací. Zaměřuji se hlavně na použití vůní (éterických olejů a vykuřovadel) a rostlinných olejů k vyladění a zkvalitnění našeho běžného života.

Účastníci si kromě mnoha informací a smyslových podnětů odnesou vytištěná skripta a konkrétní osobní voňavý produkt (pokud je součástí kurzu výroba).

Zajímá vás, kdy a kde co dělám? Sjeďte kousek níže… 🙂


On-line kurzy

Celoroční kurz Rokem na vlně vonných dýmů

Přidejte se k objevnému putování světem našich rostlin a vykuřování. Objevte známé i neznámé síly, kterými oplývají. Získejte spoustu informací nejen o rostlinách samotných, ale i o svátcích a rituálech s nimi spojených. Podrobnosti o programu…


Živé kurzy

Sdílet
Lis
15
Po
Vykuřovadla indiánské Ameriky v Plzni v Koventinka
Lis 15 @ 17:00 – 20:00
Vykuřovadla indiánské Ameriky v Plzni @ Koventinka

💚Přátelské a poznávací setkání nad sadou Indiánských vykuřovadel.

Bílou šalvěj a palo santo ty zná každý. Aromatických rostlin používaných k vykuřování je na obou amerických kontinentech spousta. A jsou úžasné! Přijďte je poznat! Hlavně v praxi – tedy zapálené a voňavé! S jejich etnobotanickým pozadím a možností si je naživo „osahat“… I pořídit domů a používat v životě.

Tak třeba „sage“ vlastně není tak úplně šalvěj, ale spíš pelyněk. Kopálů je mnoho druhů z různých stromů. Americký „cedar“ můžou být tři různé rostliny. Guajakové dřevo bylo dováženo do Evropy jako lék na syfilis. A tak dále…

Zvu vás do světa rituálních vonných dýmů. Na mých běžných kurzech na mnohé z těchto nádherných a mocných vůní nedojte z časových důvodů. Tak tady mají konečně svůj speciál!

Vykuřovadla bude možné na místě zakoupit. Děkujeme za šíření mezi přátele. Těšíme se na viděnou, na čichanou!

💚Cena: 800.- (v ceně směs a skripta, občerstvení). Přihlášky: dobrevune@gmail.com nebo do zpráv. Pošlu údaje k platbě a další instrukce.

Setkáme se v krásném prostředí školy Koventinka. Od 14 hodin tam bude dětská zjednodušená verze, kdybyste chtěli nějaké „své“ děti pozvat.

Sdílet
Lis
20
So
Pryskyřice (nejen) ve vykuřování v Ostravě v Živa centrum
Lis 20 @ 13:30 – 18:00
Pryskyřice (nejen) ve vykuřování v Ostravě @ Živa centrum
🌿Praktický kurz věnovaný pouze a výhradně pryskyřicím. Ve vykuřování jsou velmi oblíbené a není to rozhodně jen pro jejich skvělou schopnost vytvářet pořádný vonný dým! Ony totiž mají mnoho úžasných léčivých a očistných vlastností. A také se jich po celém světě používá velké množství druhů. Už od pradávna! Kromě vykuřování najdeme jejich stopu v kosmetice, fytoterapii i rostlinné magii!
🌿Celkově nejslavnější je asi ta z kadidlovníků. Proč se neseznámit s dalšími. Já jsem vybrala přibližně 20 známých ale i méně známých druhů a ty vám na workshopu podrobně představím.
– Ucítíte, jak voní.
– Dozvíte se, jak působí.
– Do hloubky je probereme.
– Zkusíme různé možnosti pálení.
– Uvidíte stromy, z nichž pocházejí.
– Seznámíte se s jejich historií, zeměpisným i etnobotanickým pozadím.
🌿Většinu z nich na jiné kurzy nevozím, bylo mi to líto. Tak mají samy pro sebe tenhle pryskyřičný speciál! Hurá!
A konkrétně? Například:
– Ujasníte si různé druhy dračí krve
– Uděláte si pořádek ve styraxech
– Projdeme také druhy pryskyřic podle složení
– A samozřejmě k těm 20 dostanete podrobný návod, k čemu se vám budou hodit
– Každý dostane ochutnávkový balíček několika mých oblíbených druhů
🌿Cena: 1200.- (v ceně občerstvení, vzorky a skripta). Přihlášky: dobrevune@gmail.com nebo do zpráv. Pošlu údaje k platbě a další instrukce.
🌿Setkáme se v krásném a inspirativním prostředí Živa – centrum zdraví a vzdělávání (https://www.ziva-ova.cz/kontakt/)
Sdílet