To, co mám na fotce za nehty, to není špína

To, co mám na fotce za nehty, to není špína

To jsou pozůstatky po pondělním kurzu v Brně. Lepkavá a silně voňavá pryskyřice Cistus ladaniferum mezi vykuřovadly známá jako labdanum. Já jí říkám „vůně s příběhem“. Jedna z vůní opěvovaných už v biblických i před biblických časech. Vůně, která když ji čicháte v podobě vonného dýmu, se mnohokrát promění, přenese vás v čase i v prostoru, chvíli se vám líbí a pak zas ani trochu… Ano, tohle vykuřovadla umí. Proto je mám tak ráda. Proto o nich dělám kurzy. A je úžasné pozorovat, jak lidé tenhle aromatický magický svět objevují na kurzech se mnou. O jednom jsem se rozepsala, pro představu, co vás se mnou čeká, když se vydáte na „mojí“ Kouřovou cestu kolem světa.

Čekání na účastníky aneb chvíle klidu před aromatickou bouří

Kouřová cesta kolem světa je „dvojka“, tedy pokračování základního kurzu o vykuřování a vykuřovadlech. A protože vonných látek, jež lidé pálili v minulosti a pálí i dnes, jsou stovky (možná tisíce), je vždy těžké vybrat počet snesitelný na tři hodiny kurzu. Zkušenosti ukazují, že víc jak 20 se zvládnout nedá. Tak výběr částečně nechávám na konkrétní skupině lidí, jaká se na daný večer sejde…

Odstartovali jsem Zabíječem démonů

Tentokrát jsem na úvod a první „čuchnutí“ vybrala 2 zástupce. Bylinku z Indie „zabíjející démony a otvírající srdce“ a druhou od nás, známou jako silně ochrannou a pomáhající s hranicemi… Jaké to byly, nebudu prozrazovat. Poté kolovala má osobní sbírka aromatických kořínků a kořenů, ne všechny jsem prozradila. Ale třeba kurkuma byla odhalena celkem snadno, o čínské andělice, africkém gowe i himalájském jatamansi jsme si něco pověděli.

Pokračování patřilo mým oblíbeným „vůním s příběhem“, na prstech pozůstalé labdanum a ománské směsi bakhoor vyráběné dle tajných rodinných receptur. Oman shodou okolností existuje i u nás, voní sladce a zajímavě a každému něco připomíná, jedné účastnici třeba popcorn. Ještě se mi vybavuje společná příjemná reakce na citrusovou a svěží vůní pryskyřice elemi a „andělskou“ damaru, obě vůně jsou povzbuzující, inspirující a podporující k tvořivosti.

Výstavka na ukázku i na prodej, vozím s sebou docela zásobičky

Závěr v klidné aroma meditaci

A na úplný konec jsme ještě stihli vykuřovací prášek, taková exkluzivita z Dálného Východu. Speciální formičkou se na hladkém povrchu (nejlepší je popel z rýžových otrub) vytvoří z vonného prášku ornament a ten po zapálení jednoho konečku celý postupně krásně prohoří. Vykuřovací vysoká škola… A taky úžasná meditace. Vybavení na tenhle rituál jsem vzala na kurz poprvé a budu ho brát na Kouřovou cestu kolem světa i nadále. Protože tam patří.

A za všechny jeden ohlas od účastnice: „Moc ráda přebírám vaše zkušenosti a náhled na byliny a vykuřovadla. Ušla jste velký kus cesty a tím činíte naši cestu jednodušší! Moc děkuji“.

Špatně se mi končilo, byl to moc krásný a silný večer s úžasnými lidmi. DĚKUJU VÁM! Vám vše z 16. 4. 2018 v Brně.

Zaujaly vás moje kurzy? Jste vítáni…

Přehled najdete ZDE anebo si objednejte soukromou seanci pro vás a pár přátel, stačí mi napsat.

K.

Sdílet