Vrásky, třeste se! 3 olejové poklady pro zralou pleť

Vrásky, třeste se! 3 olejové poklady pro zralou pleť

Rudé šípky, tobolky moringového stromu a jadérka granátového jablka. Tyto tři plody přírody mají něco společného. Všechny obsahují skrytý poklad! Vysoce kvalitní výživný olej s úžasnými účinky pro pleť, obzvláště tu zralejší, sušší či jinak stresovanou. Každý je trochu jiný, svými účinky, složením, vůní i barvou. Často se přidávají do těch nejdražších krémů proti projevům stárnutí. Patří sice k nákladnějším rostlinným olejům, ale doporučuji vyzkoušet, co umí. Možná se poté už k anti-aging produktům nevrátíte a i u vás vyhraje čistá síla přírody. A jen malá rada, pokud budete olej kupovat, vybírejte ten za studena lisovaný a sto procentní.

Článek ve verzi rozšířené na 7 olejových pokladů si můžete přečíst na aroma webu Kouzlo vůní.

 

Drahocenný poklad uvnitř granátového jablka

Olej ze semen granátového jablka

Hustý a výživný olej s výraznou, sladkou vůní, samostatně může být až trochu moc hutný, ale ve směsi například s jojobovým nebo mandlovým olejem je ideálním pomocníkem pro suchou, stárnoucí, unavenou, popraskanou pleť. Obnovuje totiž jak elasticitu, tak přirozenou hydrataci. Dobře dělá i vlasům ve vlasových olejích a zábalech, přidává se do šamponů i kondicionérů..

Tento olej je unikátní, stejně jako plody, z nichž se získává. Léčivé působení granátového jablka znaly všechny civilizace v oblastech, kde roste. V Číně, Indii, na Blízkém východě i ve Středomoří si cenily jeho vlastností. Díky unikátnímu komplexu látek (kyseliny, antioxidanty, rostlinné hormony) pomáhá vnitřně hlavně na potíže způsobené hormonální nerovnováhou. Návaly horka a pocení v menopauze, osteoporóza, PMS, ale i vysoký tlak, arteroskleróza, diabetes…

Šípkový olej zahlazuje jizvy, i ty staré

Šípkový olej

Je trochu lehčí než olej z granátových jablek, má jemnější vůní, za to ale výraznou oranžovo červenou barvu. Je dobré ho míchat s dalšími rostlinnými oleji, silnou účinnost si udržuje i při 10% koncentraci.

Je to výjimečný a luxusní olej hlavně ale pro své výborné účinky proti vráskám a jizvám, i těm starším zatvrdlým. Při pravidelném používání delší dobu se zjizvený povrch kůže výrazně vyhlazuje, chce to jen trochu trpělivosti. Zmírňuje i další projevy stárnutí a pomáhá hydrataci, Doporučuje se též na léčbu dermatitidy, akné nebo ekzémů. 

 

Moringa je znovuobjevený zázrak přírody, používá se nejen na olej

Moringový olej

Z těchto tří olejů je nejlehčí, přesto vysoce vyživující. Kromě toho má protizánětlivé a antiseptické účinky a harmonizuje produkci kožního mazu. Hodí se i na pokožku nečistou a extrémně suchou. V kosmetice se využívá zejména pro své antioxidační účinky při kůrách proti stárnutí. Rychle se vstřebává. Zvlhčuje, zvláčňuje, čistí a pěstí pokožku. Říká se o něm, že omlazuje. Používá se do krémů, mlék a emulzí na tělo i do vlasové kosmetiky. Dají se v něm ředit vzácné éterické oleje a absolue. Pro své výborné nutriční hodnoty by se dal použít i v kuchyni, např. do salátů, ale pro svou vysokou cenu se takto používá jen výjimečně.

Někdy se vyskytuje jako behenový olej. Patří k olejům, které lidstvo využívá od nepaměti, byl známý již ve starověkém Egyptě. Kdysi se jím ředily parfémy (před tím, než se začal využívat alkohol), neboť velmi účinně vzdoruje oxidaci. V podstatě se nekazí.

 

Sdílet