Vůně pro královny: Magnólie pro vnitřní rozkvět a inspiraci

Vůně pro královny: Magnólie pro vnitřní rozkvět a inspiraci

Článek jsem psala pro Kouzlo vůní jako součást série Vůně pro královny věnovaný vzácným a drahým esencím.

Na začátek bych ráda zmínila, že z magnólie existují dva typy éterického oleje – z květů a z listů. A není o nich mnoho dostupných informací. Tedy se jedná o jeden z novějších a méně prozkoumaných éterických olejů. Ale o to je zajímavější!

Píši tady o esenci destilované z listů magnólie bílé, lat. Michelia alba. Je na ní speciální, že má v sobě tóny svěží zelené i jemné květinové. A to je pro náš nos, potažmo ducha a tělo, hodně lákavé. Pro spoustu lidí jsou čistě květinové vůně prostě „moc“. Nedávají tu jejich otevřenou „sexuální“ vyzývavost. Tak to popisuji já, možná to vnímáte jinak.

Dozvíte se o působení téhle vonné krásky a zkusila jsem několik aroma kompozic, ty vám s potěšením nabízím níže. A zcela jistě magnólii doporučuji na vyzkoušení. Pár lidí mi na první „čuch“ řeklo, že je úplně nezaujala, že čekali něco víc. Já dodávám, čichněte si víckrát! Nechte ji projít nejen vašim nosem, ale i dál a hlouběji. Určitě vás překvapí! Rozhodně je parádním pomocníkem při nedostatku inspirace, chuti tvořit či při přetížení a pracovním stresu.

Mám totiž osobní zkušenost z psaní tohohle článku. Možná to taky znáte, když se něco zasekne a psaní (či jiné tvoření) nejde a nejde. Víc jak týden jsem se k magnólii pořád nutila, termín odevzdání uplynul, ale prostě nic. A víte, kdy se to prorazilo? Když jsem namíchala směs pracovně nazvanou „Chci tvořit“ a trochu se s ní pomazala. Navíc ze studijních důvodů v difuzéru „jela“ čistá magnólie. A najednou žádný blok, žádný problém.

Chcete více o silách mocné magnólie, pokračujte k článku TUDY…

Sdílet