3 méně známe, přesto skvělé rostlinné oleje

3 méně známe, přesto skvělé rostlinné oleje

Celý článek najdete na blogu Kosmetika hrou. Tady jen ukázka jako pozvání k přečtení.

Třeba zrovna k péči o pleť v jarních měsících, kdy je sluníčko pěkně ostré a my si na jeho paprsky teprve zvykáme. Do světa rostlinných olejů se nořím ráda. Objevuju novinky pro sebe i pro vás. A tady máte moje poznatky o olejích kaméliovém (čajovníkovém), višňovém a opunciovém.

Zkoušela jsem každý zvlášť a při tom všem testování mne napadlo je smíchat, ony se totiž velmi pěkně doplňují. Každý dá pleti něco. A pohromadě? Parádní výsledek a obličej jásá.

Pravda, ještě jsem to trochu vytunila. Betakarotenem v mrkvovém oleji pro přípravu na sluníčko (můžete použít i šípkový). Santalem a neroli v jojobě pro krásnou vůni i luxusní účinek. Olejíčkový mix používám nejen na obličej, ale i na dekolt a hřbety rukou, tedy místa exponovaná a vnějšími vlivy hodně ošlehávaná! Dost to pomáhá proti „treskovitému“ vzhledu.

Rostlinné oleje jsou jednou z mých posedlostí. Chcete taky namazat a zmastit? Na kurzu Rostlinné oleje v péči o pleť a výživě probereme kolem 25 různých druhů na vlastní kůži. Odneste si vlastní pleťový olejíček na míru a budete poté vědět, čím se kdy vyživit zvenku i zevnitř. Zvu vás na kurz! Do Prahy nebo do Brna!

Recept na univerzální pleťový olej do jarních slunečních dnů

Použila jsem větší lahvičku o objemu asi 30 ml, protože olejíček používám i na dekolt a ruce.

A teď o těch olejích…

Sdílet